Beata Jakubowska - Artykuly - Klub Trenerow Biznesu

Przejdź do treści

Menu główne:

Jak wynająć salę szkoleniową?

Opublikowany przez w Beata Jakubowska ·
Tags: salaszkoleniowajakwynająćorganizacjaszkolenialogistykaszkolenia
Krótki poradnik, który powstał z szoku, bólu i niedowierzania, że: sala szkoleniowa może być salą kinową z rzędami przykręconych krzeseł, trofea myśliwskie mogą nadać niezwykłej dynamiki emocji szkolącym się wegetarianom, a doniesienie krzesła wymaga sprowadzenia Pana Zdzisia, który pracuje tylko w środy.

Jak nauczyciel zawodu zostaje coachem?

Opublikowany przez w Beata Jakubowska ·
Tags: coachcoachingkosmetyczka
Dzwoni do mnie dobra koleżanka, osoba, którą uwielbiam i podziwiam za wiele rzeczy. Krysia ma wykształcenie zawodowe i tysiąc chorób, naprawdę poważnych. Jest do tego maksymalnie pozytywną osobą, niezwykle skutecznym przedsiębiorcą, a wielu z nas, uczonych, kształconych (ze mną na czele) może uczyć się od niej sprzedaży, marketingu, obsługi klienta i - uwaga! - trenerstwa.

Potrzeby szkoleniowe, jak o nie zapytać?

Opublikowany przez w Beata Jakubowska ·
Tags: badaniepotrzebszkoleniowych
Odległość między odpowiedzią na pytanie: "czego potrzebujesz, czego chcesz?", a odpowiedzią na pytanie: "za co zapłacisz i na co poświęcisz czas tu i teraz?" jest tak duża, jak odległość między odpowiedzią 5 -letniego dziecka na pytanie: "kim zostaniesz, gdy będziesz dorosły?", a faktycznie wykonywanym zawodem. przez tę osobę, gdy już jest dorosła...

Akwarium jest złem

Opublikowany przez w Beata Jakubowska ·
Tags: zajoncfacylitacjaspołeczna
Po pewnym szkoleniu dla call center podeszła do mnie jedna z uczestniczek i powiedziała: - Dziękuję, że nie było scenek. Strasznie się tego bałam. Scenki, częściej w środowisku trenerskim nazywane akwariami, polegają na tym...

Mózg jest leniwy - prezentacja a efekty uczenia cz.3

Opublikowany przez w Beata Jakubowska ·
Tags: prezentacjatrenerbiznesu
Skoro z poprzedniej części już co nieco wiemy o lenistwie naszego mózgu, warto też zwrócić uwagę na jego skłonność do zabawy. Tak, przyciąga nas to, co ciekawe. Ciekawe, czyli śmieszne, rusza się, błyska, kojarzy się z czymś przyjemnym lub groźnym....

Mózg jest leniwy - prezentacja a efekty uczenia cz. 2

Opublikowany przez w Beata Jakubowska ·
Tags: trenerbiznesu
W poprzedniej części zatrzymaliśmy się na tym, że aby być skutecznym w uczeniu, najpierw należy zadbać o to aby informacja trafiła do pamięci uczestnika...

Mózg jest leniwy - prezentacja a efekty uczenia cz. 1

Opublikowany przez w Beata Jakubowska ·
Tags: trenerbiznesuwarsztattrenerskiprezentacja
Może zdarzyło Ci się być na tzw. „slajdowisku", czyli szkoleniu, na którym przed Twoimi oczyma migały slajdy prezentacji z szybkością karabinu maszynowego? Może sam swoje szkolenia opierasz na slajdach?

2014-2020 - co się będzie działo z tzw. szkoleniami unijnymi

Opublikowany przez w Beata Jakubowska ·
Od ponad roku trwają konsultacje społeczne dotyczące nowej perspektywy. W Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości odbyło się wiele spotkań, w których uczestniczyli: przedstawiciele instytucji, firm i organizacji szkoleniowych oraz przedstawiciele społeczności trenerskich, w tym Klubu Trenerów Biznesu.

Trenerzy o trenerach - badanie

Opublikowany przez w Beata Jakubowska ·

Jakość obsługi klienta a standaryzacja

Opublikowany przez w Beata Jakubowska ·
Tags: obsługaklientstandardjakość
W latach 90-tych z grupą przyjaciół pojechaliśmy na wielką wyprawę za granicę. Niedawno dostaliśmy dowody osobiste i paszporty, i świat stanął przed nami otworem. Postanowiliśmy odwiedzić Holandię, kraj - jak donosiły media - pełnej i nieskrępowanej wolności. Należę do pokolenia, które dorastało w okresie ważnych dla Polski przemian politycznych i – co równie ważne - kulturowych. Wydawało nam się, że jest już u nas prawie tak, jak na Zachodzie. Nie do końca było to prawdą.

„Siła nawyku” Charles Duhigg

Opublikowany przez w Beata Jakubowska ·
Mimo, że moje czytelnictwo podwyższa średnią krajową, niezwykle rzadko zdarza mi się trafić na książkę, którą mam szczerą chęć polecić każdemu inteligentnemu czytelnikowi bez względu na wiek, płeć, zawód, zainteresowania i doświadczenia życiowe. Taką pozycją jest „Siła nawyku” Charlesa Duhigga.

"Nie tłumacz się, działaj!" Brian Tracy

Opublikowany przez w Beata Jakubowska ·
est to bez wątpienia książka motywująca, z cyklu „rozwój osobisty”. Zaliczyłabym ją do kategorii – moja filozofia życiowa, poradnik jak odnieść sukces.
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego