Wynajmujemy salę szkoleniową - Artykuly - Klub Trenerow Biznesu

Przejdź do treści

Menu główne:

Wynajmujemy salę szkoleniową

Opublikowany przez w Spotello ·
Tags: salaszkoleniowa
O czym warto pamiętać podczas wyboru obiektu szkoleniowego:

Nawet najlepiej przygotowane szkolenie, prowadzone przez świetnego trenera może okazać się klapą, jeśli odbędzie się w miejscu, w którym uczestnicy nie będą czuli się dobrze. Atmosfera skupienia jest wówczas szczególnie istotna i każdy, kto decyduje się na organizację szkolenia lub konferencji powinien o tym pamiętać. Co zatem należy wziąć pod uwagę przy wyborze idealnego obiektu szkoleniowego? Kilka słów o tym w poniższym artykule.  

I. charakter wydarzenia:
Potrzebujesz małej salki na kameralne szkolenie czy organizujesz dużą konferencję? Dobrze jest zacząć od zastanowienia się, co jest celem organizowanego wydarzenia i jaka jest przewidywana forma aktywności uczestników. Jeżeli ich zadaniem będzie jedynie słuchać prelekcji, to oczywistym jest, że nie będą potrzebowali tego miejsca tak dużo, jak w przypadku zajęć, w trakcie których przewidywane są ćwiczenia ruchowe. Przemyśl zatem, co chciałbyś przekazać swojej publiczności, a następnie przejdź do kolejnych kroków planowania.

II. ilość uczestników:
Skoro już wiesz, jak będzie wyglądało prowadzone przez Ciebie wydarzenie, pomyśl o tym, ilu uczestników może się na nim pojawić. Jeśli wcześniej organizowałeś podobne szkolenia lub w nich uczestniczyłeś, najprawdopodobniej będziesz w stanie oszacować, jak duże może być zainteresowanie. Z reguły lepiej jest założyć, że uczestników będzie więcej, choć dobrze jest ustalić wcześniej pewien limit. Dzięki temu, unikniesz niepotrzebnych problemów związanych z wyborem odpowiedniej opcji kateringowej.

III. ustawienie krzeseł:
Jest to wprawdzie coś, co można zmienić niemalże w każdej chwili, jednak dobrze jest wiedzieć wcześniej, w jakim ułożeniu powinni siedzieć uczestnicy szkolenia. Jest to istotne o tyle, że konkretna sala, w zależności od ułożenia mebli, może pomieścić inną liczbę osób. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze konfiguracje:
1. ustawienie szkolne: jest to jedna z najchętniej wybieranych opcji podczas szkoleń. Uczestnicy zwykle siedzą wówczas w rzędzie lub w kilku i mają do dyspozycji ławki bądź biurka. Takie ustawienie sprawdza się w sytuacji, gdy szkolenie wymaga robienia dużej ilości notatek lub rozwiązywania ćwiczeń;
2. ustawienie teatralne: podobne do ustawienia szkolnego. Jego zaletą jest to, że możesz umieścić dużą ilość uczestników nawet w sali o niewielkich rozmiarach. Decydując się jednak na ustawienie teatralne, warto pamiętać o tym, że może być problem z dostawieniem stołów, dlatego jeżeli uczestnicy będą chcieli coś notować, to będą mieli utrudnione zadanie;
3. ustawienie w formie podkowy: jest to rzadziej wybierane ustawienie, dedykowane raczej różnorakim formom treningu niż szkoleniom. Zaletą tego ustawienia jest to, że w łatwy sposób można odsunąć krzesła pod ścianę i cieszyć się wolną przestrzenią. Jest to szczególnie ważne w momencie, w którym przewidywane są ćwiczenia ruchowe. Ponadto, ustawienie w podkowę posiada dwa warianty: ze stołami i bez.
4. ustawienie konferencyjne: polega ono na tym, że na środku sali jest rozłożony duży stół, dookoła którego znajdują się krzesła. Nie jest to szczególnie popularne ustawienie w przypadku szkoleń. Z reguły korzysta się z niego podczas różnych zebrań, spotkań biznesowych itp.

IV. lokalizacja:
Decydując się na wybór odpowiedniej sali szkoleniowej, dobrze jest wcześniej zorientować się w jaki sposób można tam dojechać. Całkiem możliwe, że na Twoje szkolenie przyjadą osoby z innych miejscowości i będą poszukiwały noclegu. Warto wówczas sprawdzić czy nasz obiekt szkoleniowy posiada również pokoje hotelowe lub czy nieopodal znajdują się bazy noclegowe. Jeżeli jednak znalazłeś idealną salę z dala od centrum, koniecznie poinformuj uczestników o możliwych drogach dojazdu. Jeżeli sam zastanawiasz się, która trasa będzie najkorzystniejsza, możesz zapytać o to właściciela obiektu.

V. dodatkowe udogodnienia:
Wybierając odpowiedni obiekt szkoleniowy, koniecznie zastanów się czy Twoje szkolenie wymaga jakichś specjalnych udogodnień. Oprócz rzutnika, dostępu do bezprzewodowego internetu i flipchartów, ważne jest również to czy uczestnicy będą mieli gdzie bezpłatnie zaparkować swoje samochody lub czy obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Warto zatem przemyśleć wszystkie ewentualności, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

IV. jak ułatwić sobie wybór sali szkoleniowej?
Jeśli już wiesz jak ma wyglądać Twoje szkolenie, ile osób może się pojawić oraz w jakim rejonie chciałbyś je zorganizować, możesz skorzystać ze Spotello – nowoczesnej wyszukiwarki i porównywarki ofert obiektów szkoleniowych. Po wpisaniu podstawowych preferencji, ukaże się przed Tobą lista obiektów spełniających Twoje oczekiwania. Możesz również skorzystać z naszej pomocy. Wówczas biuro obsługi przygotuje ofertę z uwzględnieniem Twoich potrzeb i spośród kilku propozycji będziesz mógł wybrać najodpowiedniejszą.  

Spotello.pl to nowoczesna platforma służąca do wynajmu sal  wszelkiego rodzaju. Z nami w łatwy sposób wyszukasz tylko te oferty,  które odpowiadają Twoim preferencjom. Kliknij tutaj, aby sprawdzić sale  Spotello w Twoim mieście: https://www.spotello.pl/

Kliknij tutaj, aby przejść do naszej strony: linkBrak komentarzy

Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego