Harmonogram XV Warsztatu Trenerskiego - Klub Trenerow Biznesu

Przejdź do treści

Menu główne:

O Klubie > wydarzenia

XV Warsztat Trenerski - 11 kwietnia 2015

Harmonogram:

09:30-10:00 – czas na rozpłaszczenie się, przywitanie i zrobienie sobie kawy
10:00-10:20 – zabawa na rozpoczęcie
10:20-11:
35 – "Jak zarządzać samym sobą" - Dorota Duszak
11:35-12:00 – przerwa specjalnie na zamówienie pizzy
12:00-13:00 - Trener w procesie - moderuje Beata Jakubowska*
13:
00-14:00 – przerwa obiadowa, czyli jak zwykle kto woli przynosi kanapki, kto ma zdrowie je pizzę, w budynku jest też restauracja.
14:
00-15:00 - cd. warsztatu Trener w procesie
1
5:00-16:30 – "Historię opowiedz mi Muzo: dlaczego warto tworzyć narracje i jak zamienić informację w opowieść" - Mariusz Zagórski**
16:30-17:00 - zamknięcie sesji i podsumowania
Sala dostępna jest jeszcze przez godzinę po zakończeniu aby każdy mógł porozmawiać z innymi indywidualnie.

*Trener w procesie - warsztat reakcji w trudnych sytuacjach szkoleniowych: źle dobrany program do potrzeb grupy, grupa niezainteresowana tematyką szkolenia, uczestnicy są po raz kolejny na takim samym szkoleniu.


** Gość specjalny spotkania - Mariusz Zagórski - doktor nauk humanistycznych, filolog klasyczny i literaturoznawca, pracownik naukowy Wydziału Polonistyki UW, gościł z wykładami na wielu zagranicznych uniwersytetach, m.in. w Oksfordzie, Berlinie i Rzymie. Jest autorem tekstów naukowych oraz literackich, tłumaczem poezji starożytnej, posługuje się biegle językami angielskim, niemieckim i włoskim. Doświadczenia biznesowe zdobywał na rynku nieruchomości, dzieł sztuki, w fundraisingu i handlu zagranicznym Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z wystąpień publicznych i kreatywnego pisania.


Moje miejsca w sieci to:
1. fanpage "Sztuka Pisania Przemówień"
2. strona internetowa speechwriting.pl
3.
nowy fanpage osobisty

Miejsce: Centrum Przedsiębiorczości Smolna, ul. Smolna 4, Warszawa


Sprawozdanie:

Zaczęło się pół godzinnym networkingiem. Klubowicze, którzy często bywają i wszystkich znają, zadbali o to aby osoby nowe i goście, poczuli się na Warsztacie jak u siebie.
A potem już tylko szaleństwo szkoleniowe. Dorota poprowadziła swój kawałek i otrzymała całą masę spisanych informacji zwrotnych. Dużo dobrego materiału do autorozwoju trenerskiego. "Trener w procesie" faktycznie odbył się procesowo. Poszło w zupełnie innym kierunku niż ktokolwek sądził, ale to dobrze. Zmagaliśmy się z trudnymi sytuacjami szkoleniowymi. Szaleństwo przybrało rozmiar absurdu przy prowadzeniu szkolenia z "Życia seksualnego biedronek na księżycu". A po co to wszystko? Dla naszego profesjonalizmu, aby móc w praktyce przećwiczyć reakcje w najbardziej nietypowych sytuacjach na sali szkoleniowej. Przeanalizować wydarzenia w gronie trenerskim i zwiększać naszą pulę doświadczeń i skutecznych rozwiązań.
A na zakończenie snucie opowieści. Każdy przecież lubi słuchać historii. Ale jak zbudować fascynującą opowieść z naszego, czasem mało interesującego dla uczestników, materiału szkoleniowego? W tajniki tego zagadnienia wprowadził nas Mariusz. Było mocno merytorycznie, ale na koniec wszystko zostało zebrane w ćwiczeniu, które pozwoliło nam zastosować wiedzę w praktyce.

Zapraszam do obejrzenia fragmentu wystąpienia Mariusza. Jest to część wykładowa, do nauki sztuki snucia opowieści Mariusz zaprasza na swoje szkolenia.

Mariusz Zagórski - XV Klubowy Warsztat Trenerski
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego