Menu główne:
XIII Spotkanie Klubowe - 6 grudnia 2014
Harmonogram:
09:30-10:00 – czas na rozpłaszczenie się, przywitanie i zrobienie sobie kawy
10:00-10:20 – zabawa na rozpoczęcie
10:20-11:20 – w ramach nowego cyklu „Trener po godzinach” - Dorota Czołak opowie jak to było, że bizneswoomen zaczęła tworzyć biżuterię
11:20-11:35 – przerwa specjalnie na zamówienie pizzy
11:35-13:00 - Warsztat projektowania szkoleń - wkład merytoryczny Grażyna Żarlicka, warsztat moderuje Beata Jakubowska*
13:00-14:00 – przerwa obiadowa, czyli jak zwykle kto woli przynosi kanapki, kto ma zdrowie je pizzę, w budynku jest też restauracja.
14:00-15:00 - cd. warsztatu projektowania szkoleń.
15:00-17:00 – "Networking w praktyce trenerskiej" - prowadzi Grzegorz Turniak**
Sala dostępna jest jeszcze przez godzinę po zakończeniu aby każdy mógł porozmawiać z innymi indywidualnie.
** Osoby, które chcą zobaczyć próbkę wystąpienia mistrza networkingu, Grzegorza Turniaka, link: https://www.youtube.com/watch?v=V4dlGhX_x_I
RELACJA
Spotkanie jak zawsze inspirujące. Dorota Czołak zaskoczyła nas nie tylko pokazem pięknego rękodzieła, ale chyba przede wszystkim tym, że cała jej opowieść była przeplatana mocnymi merytorycznie elementami podejścia biznesowego. Trener biznesu czystej wody.
Kolejnym punktem programu był warsztat planowania szkolenia. Grażynka zrobiła nam 20 minutowy wykład o korzyściach jakie przynosi wdrożenie ISO. I się zaczęło. 1,5 godziny na pracę w grupach. Powrót do źródeł, większość czasu zabrało poszukiwanie odpowiedzi na podstawowe pytania szkoleniowca: jaki jest cel?, do kogo będę się zwracać?, co chcę osiągnąć?, jaką formę przekazu wybrać? W rezultacie powstały 3, diametralnie różne propozycje przedstawienia tego samego zakresu merytorycznego. Po prezentacjach podsumowania. Wszystkim warsztat bardzo się podobał, wypisaliśmy długą listę korzyści.
Wystąpienie gościa specjalnego Grzegorza Turniaka dotyczyło networkingu, tego czym on jest, a czym nie jest. Większość osób deklarowała, że skorzysta z propozycji działań o charakterze networkingowym w celu "rozgrzania" grupy przed rozpoczęciem szkolenia.
Na tym spotkaniu zrodziła się myśl, ale znaczącą część spotkań w 2015r. poświęcić na odświeżenie wiedzy i umiejętności tradycyjnie wchodzących w skład kursu trenerskiego. Mimo, ze jesteśmy doświadczonymi trenerami, ponowne postawienie sobie podstawowych pytań i przyjrzenie się swojemu warsztatowi pracy, uznaliśmy za potrzebne i rozwojowe. Przecież człowiek uczy się przez całe życie.
Dorota Czołak - "Trener po godzinach"