Narzędzia facylitacji dla trenera - Klub Trenerow Biznesu

Przejdź do treści

Menu główne:

TYTUŁ: Narzędzia facylitacji dla trenera - przyjdź, doświadcz, zastosuj

Szkolenie prowadzi:
Magdalena Robak - Pragmatyczny umysł z humanistycznym  wykształceniem. W pracy łączę biznesowy „konkret” i nastawienie na  rezultaty z uważnością oraz szacunkiem dla indywidualności.
Od 1997 roku wspieram efektywność liderów i jakość [współ]pracy:  kompetencje menedżerskie (w tym podejście projektowe), wzmacnianie  współpracy, jakość obsługi Klientów, kompetencje interpersonalne. Jestem  asesorem doskonałości zarządzania projektami wg PEB IPMA oraz  facylitatorem wg podejścia Clean. Dodatkowo diagnostą ILM72 (styl  przywództwa) i MTQ48 (siła i odporność psychiczna).
By tworzyć przyjazne środowisko do zmiany, rozwoju oraz budowania  zrozumienia rozwijam  metody pracy doradczej i trenerskiej oparte o  integrację Clean Language i pracy z metaforą oraz przestrzenią z  konkretnymi narzędziami biznesowymi. Wprowadzam narzędzia i filozofię  Clean do pracy projektowej na etapie planowania, przeglądu i zamykania. Pobierz pełne bio.
OPIS:
Zapraszam na spotkanie z Marzeniem – warsztat dla trenerów, podczas którego poznasz cztery konkretne techniki, którymi pracuje Trener Narzędziowy (są to zmodyfikowane na potrzeby szkoleń techniki, bazujące na oryginalnych narzędziach i stworzone w ramach podejścia Clean Dynamics):
  • doświadczysz, jak Metaforyczna Rundka Wstępna może wprowadzić w temat szkolenia oraz pomóc poznać kluczowe oczekiwania i potrzeby Uczestników;
  • poznasz trzy Wędrujące Pytania Clean, którymi zastąpisz lub wzbogacisz klasyczną burzę mózgów bądź dyskusję;
  • zobaczysz, w jaki sposób można wykorzystać Koło Clean z Podsumowaniem do uruchomienia wiedzy grupowej przy wypracowywaniu rozumienia pojęć czy modeli oraz ich definiowaniu;
  • poznasz sposób na podsumowywanie szkoleń wykorzystujący Ukierunkowaną Pracę z Przestrzenią, dzięki czemu Uczestnicy mogą zintegrować zdobytą wiedzę i umiejętności.

Podczas całego dnia będziesz mieć okazję doświadczania na czym polega postawa Facylitatora Clean Coaching, która tworzy bezpieczną, nieinwazyjną przestrzeń do zmiany i rozwoju. A wszystko to zrealizujemy w kontekście pytania o to, czym jest autorytet trenera.

Każde ćwiczenie poznasz w następujący sposób:
  • najpierw go doświadczysz,
  • potem omówimy, co się wydarzyło, czemu to służyło oraz poznasz zastosowany protokół,
  • na koniec wspólnie przedyskutujemy gdzie i w jakich celach można je zastosować oraz jakie są możliwe modyfikacje.

A jak to było z historią Magdy?
Dawno temu żył sobie Trener, nazywał się Narzędziowy. Miał pragmatyczny umysł i podczas szkoleń skupiał się na tym, by Uczestnicy poznali i przećwiczyli konkretne narzędzia oraz rozumieli, dlaczego warto je stosować i jaki cel im przyświeca. Zawsze dążył też do tego, żeby wiedzę wypracowywać wspólnie, w oparciu o przeżycia i przemyślenia Uczestników. Model, schemat, definicja były „kropką nad i”. By angażować Uczestników Trener Narzędziowy dbał, by tworzyć warunki, w których można bezpiecznie doświadczać. Jak się okazało, w swojej pracy często używał elementów facylitacji – wspomagania pracy grupy – choć nie jako głównego modelu pracy tylko pewnego sposobu myślenia o procesie rozwojowym.

Po wielu, wielu latach Trener Narzędziowy poczuł, że to mu nie wystarcza. Zamarzyło mu się, by szkolenia były na głębszym poziomie, mocniej włączały Uczestników w przemyślenia wspólne i silniej zachęcały do indywidualnych. Zachowując nazwisko Narzędziowy zapragnął, by Uczestnicy bardziej świadomie uczestniczyli w zgłębianiu wiedzy i odkrywaniu nowych możliwości.  

Pewnego pięknego jesiennego dnia 2014 roku Trener Narzędziowy wziął udział w warsztacie „Podróż z metaforą osobistą”, podczas którego – dzięki Facylitatorowi i Międzynarodowemu Trenerowi Clean Coaching – poznał Metodę Clean. Na początku dla jego pragmatycznego i racjonalnego umysłu była to Metoda trochę dziwna i zupełnie inna niż to, co do tej pory spotykał. Gdy jednak jej zaufał uruchomiła w nim pracę na głębszych poziomach, sięgnęła do tego, co mniej nazwane a równie ważne i wydobyła to na wierzch. Wykorzystywała metaforę, Pytania Clean, przestrzeń… i odkrywała głębsze poziomy Trenera w Trenerze. W sposób bardzo bezpieczny i w pełni pod własną kontrolą, ponieważ pozwalała iść tylko i aż tak daleko, jak w danym momencie Trener był gotów iść.

Po prawie dwóch latach i wielu godzinach praktykowania Trener Narzędziowy został Facylitatorem Clean Coaching indywidualnym oraz zespołowym i sam prowadzi warsztat „Podróż z metaforą osobistą”. Praca Metodą Clean oraz w zgodzie z postawą Facylitatora Clean zmieniła jego sposób myślenia o sobie, o swojej roli, o swoim miejscu w procesie dydaktycznym. Co ważniejsze, zmieniła się jakość jego szkoleń oraz ich użyteczność i skuteczność (co zauważają i komunikują w ocenach opisowych uczestnicy oraz o czym mówią Zleceniodawcy). Zaczął tworzyć własne narzędzia: bazujące na Metodzie Clean, jednak zmodyfikowane pod kątem specyfiki pracy szkoleniowej.

Jakiś czas temu do drzwi Trenera zapukało Marzenie i zachęciło, by innych trenerów zapoznawać z technikami stworzonymi w oparciu o Metodę Clean jako okazją do uzupełnienia ich skrzynki narzędziowej. By pokazywać, jak trener może stawać się prawie niewidoczny na sali szkoleniowej i w ten sposób wspierać proces rozwoju Uczestników.

DLA KOGO? Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla trenerów, którzy korzystają lub chcą korzstać z narządzi facylitacji, Dla wszystkich osób, które chciałyby włączyć w swoje szkolenia, coachingi zespołowe lub grupowe, facylitację, doradztwo lub spotkania każdego innego rodzaju, techniki pracy z metaforą i postawą Clean i Clean Language

TERMIN: 26.05.2019, godz. 9:00-17:15

LICZBA DNI: 1 (9h)

LOKALIZACJA: Warszawa, ul. Smolna 4

CENA:
Trenerzy niezwiązani z Klubem - 630zł, Sympatycy Klubu i Członkowie grupy TTT – 530zł, Klubowicze – 430zł

CENA OBEJMUJE: udział w warsztacie, materiały szkoleniowe (protokoły ćwiczeń), zaświadczenie o uczestnictwie, przerwa kawowa ciągła.
Zgłoś się:

Magda facylituje:
Na IV ZLOTTT uczestnicy mieli okazję wziąć udział w 1,5h fragmencie tego szkolenia. Oto ilustracja treści.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego