Ewaluacja szkoleń jako narzędzie efektywności - Klub Trenerow Biznesu

Przejdź do treści

Menu główne:

TYTUŁ: Ewaluacja szkoleń

Szkolenie prowadzi:

Beata Jakubowska - założyciel i główny koordynator Klubu Trenerów Biznesu. Freelancer - trener, doradca, badacz społeczny, kierownik projektów. Moją przygodę z badaniami społecznymi rozpoczęłam w 2000r., zostając ankieterką. Miał to być sposób na dorobienie do stypendium, okazało się inaczej. Prowadziłam badania statysfakcji klienta, marketingowe i badania efektów szkoleń. Ukończyłam studia podyplomowe z ewaluacji na Uniwersytecie Warszawskim, organizowałam i prowadziłam szkolenia oraz duże projekty edukacyjne. Prowadziłam ewaluację pojedynczych szkoleń otwartych i zamkniętych oraz rozbudowanych programów edukacyjnych. W ewaluacji łączę wiedzę z zakresu badań i zarządzania, ponieważ ewaluacja nigdy nie jest oceną, jej celem zawsze są rekomendacje rozwojowe, a ich właściwe udzielenie wymaga szerszego spojrzenia.

OPIS: W ramach tego szkolenia zajmiemy się tzw. ewaluacją ex-post, czyli badaniem efektywności szkolenia już po jego zakończeniu.
Należy się spodziewać:
- elementów metodologii badań ilościowych i jakościowych,
- budowania narzędzi badawczych w taki sposób, aby odpowiedzi na nie miały konkretną wartość, dzięki, której można doskonalić usługę,
- budowania założeń badania w sposób celowy i pozwalający na późniejsze wykorzystanie,
- wprowadzenia do statystyki dla niestatystyków z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego.

Metody i podejścia:
Success Case Method – narzędzie badania efektywności dedykowane szkoleniom zamkniętym. Jego siłą jest to, że uzyskujemy konkretną informację na temat zwrotu finansowego z inwestycji w szkolenie. Doskonałe narzędzie dla firm i organizacji edukujących pracowników, a także dla trenerów, którzy chcą w przejrzysty sposób i w konkretnych liczbach przedstawić ekonomiczną wartość inwestycji.

Net Promoter Score – wskaźnik do zastosowania zarówno w przypadku pojedynczych, otwartych szkoleń, jak i do badania całych programów szkoleniowych. Zalety NPS to prostota, niski koszt zastosowania, ale przede wszystkim fakt, że przeprowadzono szereg metabadań dotyczących uzyskiwanych wyników. Wskaźnik pozwala na przewidywanie efektywności sprzedaży określonej usługi, a także spodziewanych wzrostów przychodów z jej realizacji. Wyniki mogą posłużyć do podjęcia decyzji o inwestycji w promocję lub o zaniechaniu realizacji.

Kirkpatrick – najbardziej rozpowszechniony model mierzenia efktywności szkoleń, mający swoje wady i zalety. Skupimy się na właściwym, efektywnym sposobie prowadzenia badań na poszczególnych poziomach: reakcji, uczenia, zmian i efektów.

UWAGA: Proszę zabrać ze sobą laptopy z oprogramowaniem Excel lub LibreOffice lub analogicznym. Znajomość obsługi arkuszy kalkulacyjnych nie jest wymagana. Na szkoleniu stworzymy wspólnie szablony do analizy danych ankietowych. Szablony te każdy uczestnik będzie mógł wykorzystywać i modyfikować w przyszłości do własnych potrzeb.

DLA KOGO? Szkolenie przeznaczone jest dla trenerów, właścicieli firm szkoleniowych, osób odpowiedzialnych za organizację szkoleń, pracowników działów HR.

TERMIN:eśli interesuje Cię udział w tym szkoleniu, zachętamy, dołącz do grona Sympatyków, otrzymasz powiadomienie o kolejnym terminie na mail i skorzystasz z rabatu. Kliknij tu.
 
LICZBA DNI: 1 (8 h)

LOKALIZACJA: Warszawa,

CENA: Trenerzy niezwiązani z Klubem - 420zł, Sympatycy Klubu i Członkowie grupy TTT – 370zł, Klubowicze – 300zł.
           
CENA OBEJMUJE: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o uczestnictwie, dwie przerwy kawowe.  
Zgłoś się:Klubowiczów
Sympatyków Klubu
Grupy TTT
Do żadnej z tych grup

 mailing
 Facebook
 Google+
 Linkedin
 znajomy
 inne
Z realizacji
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego