Harmonogram XIV Spotkania Klubu Trenerów Biznesu - Klub Trenerow Biznesu

Przejdź do treści

Menu główne:

O Klubie > wydarzenia

XIV Spotkanie Klubowe - 21 lutego 2015

Harmonogram:

09:30-10:00 – Czas na integracje, rozpłaszczenie się, przywitanie i zrobienie sobie kawy. Opieką otoczy Was Dorota Czołak. Jeśli chcesz bliżej poznać innych trenerów, sam/a dać się poznać, nawiązać relacje a może i współpracę, koniecznie przyjdź wcześniej.
10:00-10:
15Zabawa na rozpoczęcie.
10:
15-11:15W ramach cyklu Trener po godzinach- Patrycja Wałachowska "Hiszpańska dusza w słowiańskim narodzie"


11:15-11:30Przerwa, również czas na zamówienie pizzy jeśli będą chętni.
11:3
0-13:00 - W ramach cyklu "Korepetycje z trenerstwa" - Beata Jakubowska "Percepcja a efekty uczenia się - jak optymalizować prezentację"*


13:00-14:00Przerwa obiadowa, czyli jak zwykle kto woli przynosi kanapki, kto ma zdrowie je pizzę, w budynku jest też restauracja.
14:
00-15:00 - Trzy wymiary bezpieczeństwa - Roman Grzyb pokaże nam jak w niekonwencjonalny sposób można prowadzić szkolenia twarde.


15:30-17:00 – Coaching w pracy trenera - gość specjalny Monika Dębicka - Międzynarodowy Dyrektor Programowy w International Association for Human Values, ekspert programu APEX oraz doradca ds. rozwoju osobistego. Od 2000 roku prowadzi szkolenia oraz coaching w zakresie – Leadership, Change Management, Work – Life balance i Women Impowerment – dla kadr zarządzających w korporacjach i agencjach rządowych. Współpracuje z World Forum for Ethics in Business przy organizacji corocznych konferencji „Internal Leadership Symposium on Ethics in Business” w Parlamencie Europejskim w Brukseli.Rundka kończąca, czyli:
Co dla siebie zabieram z tego spotkania? Rzeczy do przemyślenia, zastosowania inne korzyści

"
Dawkowanie wiedzy, prostym codziennym językiem, przynosi większe efekty niż przekazanie nawet najmądrzejszych definicji, których nikt nie rozumie
Wprowadzę  - prosty jezyk,mało treści, obrazy i historie.
To podsumowanie dla mnie wyczerpuje obie merytoryczne prezentacje (
Beaty i Romka)
Z coachingu - jeśli klient identyfikuje się z opisanym systemem zarządzania jakoscią, tzn. że wykonania praca wyszła poza wymiar trenerski i konsultingu

Grażyna"

"
Po dwuletniej przerwie w kontaktach z trenerami, ponownie znalazłem się w gronie osób, z którymi można się dzielić i od których można czerpać wiedzę oraz doświadczenie. Dziękuje w szczególności Monice za zwrócenie uwagi na „Tu i teraz” oraz cenne wskazówki dotyczące relacji międzyludzkich. Po tym spotkaniu znowu przyspieszy mój proces osobistego rozwoju, który uległ stagnacji. Mam nadzieję, że niedługo będę mógł się odwzajemnić moimi przemyśleniami i osobistym doświadczeniem wyniesionym z wieloletniej praktyki. Pozdrawiam wszystkich Klubowiczów
Jacek"

"
Ze sobą zabrałem ze szkolenia
- trochę wiedzy o Hiszpanii (to będzie jeden z celów turystycznych)
- profesjonalne wskazówki na temat tworzenia dobrej i efektywnej prezentacji
- spojrzałem oczyma słuchaczy na swoją pracę dzięki wiedzy o percepcji
- uświadomiłem sobie jak działają nasze pamięci - a co za tym idzie będę bardziej wyrozumiały dla słuchaczy
- Wystąpienie Moniki z mojej perspektywy było niesamowicie oczyszczające, obnażające moje słabości i niedoskonałość w komunikacji i dzięki temu wartościowe. Znalazłem perspektywę "Wiem, że nic nie wiem" i to super punkt wyjściowy do pracy nad sobą.

Romek"

"
Każda osoba to lekcja - to moje życiowe motto. Dlatego bardzo cieszę się  z tego spotkania, zarówno z informacji i doświadczeń warsztatowych, jak i z budujących rozmów w przerwach.
Ze swojej prezentacji - Trener po godzinach - wynoszę kilka wniosków, zarówno osobistych jak i z informacji zwrotnej od uczestników. Najważniejsze postanowienie: opracuję kilka metod radzenia sobie z dygresjami "nie na temat" swoimi i uczestników - czyli co zrobić żeby poskromić gadatliwość która może odwieść od celu prezentacji.
Warsztat Beaty dostarczył mi kilku informacji na temat percepcji oraz mojej roli w przekazywaniu informacji z pamięci roboczej do pamięci dłuższej.
Wykład Romka zainspirował mnie do zainteresowania się kwestią BHP "na miękko".
Natomiast wystąpienie Moniki - które najbardziej do mnie trafiło- zainspirowało mnie do zgłębienia wiedzy na temat komunikacji nowej generacji. Mam nadzieję, że choć kilka rad z tej części uda mi się wkrótce zastosować w praktyce.

Patrycja"

"
Z każdego spotkania klubowego zabieram garść cennej wiedzy, radość obcowania z miłymi , życzliwymi osobami co napełnia mnie pozytywną energią - tak też było po tym spotkaniu.
Po korepetycjach z trenerstwa zrobiłam korektę w podejściu do swoich prezentacji - to napewno do zmiany, a po wysłuchaniu naszego "gościa specjalnego" jestem pewna, że nad coachingiem  muszę się dobrze zastanowić.

Irena"

"Na spotkaniu doświadczyłam jak różne rozpraszacze osłabiają naszą możliwość zapamiętywania.
Wyciągnełam z tego klika ważnych dla mnie wniosków.
Po pierwsze będe pamietać w czasie szkoleń by bez względu jak abstrakcyjna wydaje się tematyka szkolenia wpleść osobiste doświadczenie w proces nauki.
Po drugie będę odpowiedzialna za to by redukować ilość rozpraszczy
Po trzecie będę pamiętać,że jako trener mam kontrolować na co zwracją uwagę uczestnicy i tak to oragnizować by ułatwić im proces zapamiętywania
.
Spotkanie zainspirował mni również do "zajęcia się" tematem jak osobiste potrzeby ego wpływają na postrzeganie innych ludzi, jak mogą zniekształać obraz, jak kierują naszymi sympatami i antypatiami.

Agnieszka"

"Dziękuję. Bardzo wartościowe szkolenie. Pozwoliło mi usystematyzować posiadaną i wzbogaciło o nową wiedzę. Pokazało jak powinna wyglądać wartościowa prezentacja. I co w życiu jest tak naprawdę ważne. Zwróciło uwagę, że prostota jest kluczem do sukces. Duża dawka informacji skłaniających do przemyśleń.
Dorota
"


galeria

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego