Warsztat odkrywania potencjału trenerskiego w opariu o Wielką Piątkę - Klub Trenerow Biznesu

Przejdź do treści

Menu główne:

TYTUŁ: Wielka Piątka dla trenerów + raport PERSO.IN

Szkolenie prowadzi:

Karina Klar-Świderska - Senior Trener, praktyk, specjalista od edukacji dorosłych. Absolwentka studiów trenerskich na kierunku: Trener rozwoju osobistego i zawodowego, absolwentka studiów MBA. Obecnie jako trener wewnętrzny w organizacji finansowej, prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji, sprzedaży, szkolenia produktowe. Posiada wieloletnie doświadczenie trenerskie. Certyfikowany trener PERSO.IN i FRIS.

    
Obejrzyj aby dowiedzieć się więcej i poznać Karinę.
OPIS:
    
Zapraszamy na szkolenie w ramach którego proponujemy trzy etapową "podróż" mającą na celu poznanie samego siebie w kontekście zawodu trenera.

 
I Etap
Badanie kwestionariuszem  PERSO.IN Kwestionariusz zawiera 150 pozycji. Wyniki prezentowane są w pięciu obszarach:
  1. People – Ludzie
  2. Experiences – Doświadczenia
  3. Responsibilities – Obowiązki
  4. Stimulators – Stymulatory
  5. Obstacles – Trudności

Kwestionariusz otrzymasz w wersji on-line.  Możesz wykonać badanie w dogodnym dla siebie momencie i komfortowych warunkach, najlepiej w czasie wolnym kiedy masz pewność, że nikt nie będzie Ci przeszkadzał.

Kwestionariusz PERSO.IN, oparty jest na modelu osobowości Wielkiej Piątki oraz wieloletnich badaniach naukowych.  Uzyskane wyniki pokazują nasze mocne strony i przewagi oraz ryzyka. Daje to  możliwość m.in. określenia preferowanego przez nas podejścia do uczenia się, typu motywacji do rozwoju oraz strategii osiągania wyznaczonych celów.

 
II Etap
Szkolenie

Doświadczona trenerka  pomoże Ci w poznaniu nowych sposobów rozumienia samego siebie oraz innych ludzi, zarówno w relacjach osobistych jak i w miejscu pracy. Dzięki temu poszerzysz swoje rozumienie zachowania osób biorących udział w prowadzonych przez Ciebie szkoleniach, poznasz inne perspektywy i inne style zachowań. Przekłada się to na efektywność twoich szkoleń.

III Etap
Raport indywidualny

Raport otrzymasz już na szkoleniu. Na  podstawie twoich odpowiedzi określone zostaną obszary, w których sprawdzasz się najlepiej i zarazem z których czerpiesz największą satysfakcję. W raporcie otrzymasz także informację zarówno o swoich mocnych stronach jak i ryzykach. Poznasz pięć obszarów, w których ujawnia się Twoja osobowość, dzięki połączeniu ich w pary  otrzymamy style funkcjonowania, łącznie jest ich 10 i są to min. styl uczenia się, styl interakcji, styl aktywności, styl obronny.

Teoria Wielkiej Piątki to jedna z najlepiej znanych i opisanych koncepcji osobowości w obszarze psychologii, która znajduje odzwierciedlenie w życiu zawodowym i prywatnym. Czynniki osobowościowe mają duże znaczenie w pracy trenera, od nich w sporej części zależy umiejętność skutecznego projektowania szkoleń, planowania zadań i ćwiczeń, pomagania uczestnikom szkoleń w odkrywaniu ich osobistego potencjału. Znajomość swoich cech osobowości w oparciu o Model Wielkiej Piątki może być bardzo pomocne w Twojej pracy trenera.

Pięcioczynnikowy Model Osobowości jest najlepszym badaniem osobowości dla osób, które chcą oprzeć swoje kompetencje zawodowe na wiedzy naukowej. Badania nad Modelem są prowadzone w wielu krajach od ponad 30 lat. Wykorzystywany w procesie Kwestionariusz PERSO.IN został przygotowany przez grupę polskich psychologów i jest narzędziem spełniającym wymagania psychometryczne (wiarygodność, rzetelność, trafność) stawiane współcześnie tego typu metodom.
Po co to wszystko?
Oto prosty przykład: Wśród trenerów funkcjonuje popularny podział na osoby introwertyczne i ekstrawertyczne. Zazwyczaj mówi się, że mają oni inne potrzeby w zakresie dostarczanych bodźców lub potrzebują mniej lub bardziej kontaktów społecznych. Tymczasem jest trzeci typ czyli ambiwertycy, którzy łączą w sobie cechy zarówno introwertyków jak i ekstrawertyków. Cechy osobowości oraz zachowania społeczne u człowieka, który jest ambiwertykiem mogą diametralnie się różnić w zależności od tego, w jakim towarzystwie przebywa.

 
Uważa się, że osobowość jest względnie stała, zawiera ona jednak cechy zarówno wrodzone, jak i nabyte. Oznacza to, że nasza osobowość zmienia się i rozwija na przestrzeni całego życia. Jeśli chcesz pracować nad sobą, to zalecamy udoskonalanie konkretnych zachowań, nawyków oraz strategii działania.
Poznanie swojej osobowości pomoże Ci osiągnąć ten cel w bardzo wymierny sposób.
Z osobowością związki wykazują:
· posiadane kompetencje
· wybory zawodowe
· motywacja
· sukcesy szkoleniowe
· kreatywność
· zaangażowanie
· efektywne przywództwo

 
DLA KOGO: Dla trenerów zainteresowanych własnym rozwojem, samopoznaniem, odkryciem swojego potencjału i możliwości, lepszego zrozumienia siebie i swoich uczestników.

LICZBA DNI: szkolenie - 1 (8 h) + badanie + raport indywidualny z konsultacją trenerską.

TERTMIN: kolejny termin tego szkolenia nie został ustalony. Chcesz dostać informację o nim mailowo, zapisz się na Newsletter

LOKALIZACJA: Warszawa

CENA: Trenerzy niezwiązani z Klubem - 750zł, Sympatycy Klubu i Członkowie grupy TTT – 650zł, Klubowicze – 550zł.
           
CENA OBEJMUJE: udział w indywidualnym badaniu PERSO.IN, udział w warsztacie, indywidualny raport PERSO.IN, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o uczestnictwie, przerwa kawowa ciągła.
Zgłoś się:
Klubowiczów
Sympatyków Klubu
Grupy TTT
Do żadnej z tych grup

 mailing
 Facebook
 Google+
 Linkedin
 znajomy
 inne
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego